Chlapec se vzácnou nemocí kůže nesnášel sám sebe, ale pak našel své psí dvojče

Nemoci

Přidal Flacky_, dne 10. 04. 2017 ,  0x


Carter je 8mi letý chlapec, který trpí vzácnou poruchou pokožky, která je známá jako vitiligo (Vitiligo Depigmentace). Depigmentace chlapce nijak nebolí, teoreticky ho ani nijak neomezuje. Ovšem po stránce psychické…

„Jeho obličej se měnil opravdu velmi rychle“, popisuje Stephanie, matka Cartera. „Již se mi několikrát svěřil, že nesnáší to, jak vypadá, že nesnáší sám sebe.“ Pravděpodobně zabere ještě hodně času a úsilí Carterovi vysvětlit, že vlastně o nic nejde.

Stephanie ale přišla s originální myšlenkou, na internetu našla 13ti letého černého labradora, který trpí stejnou chorobou, jako její syn. Zajímavostí je, že jim oběma lékaři nemoc vitiligo diagnostikovali ve stejný týden. „Rowdy je celosvětově známý labrador, právě díky svojí nemoci. Všichni ho zbožňují. Když jsem o něm řekla Carterovi, byl doslova nadšený.“

Asi za 10 dní se potkali. A podle komentářů všech zúčastněných to byl kouzelný zážitek. Od té doby Carter prý i ocenil svoji výjimečnost a váží si sám sebe.

„Je úžasné, co dokážeme díky tomu, že je Rowdy nemocný. Denně motivujeme nejen nemocné děti s vitiligo, ale i dospělé“, vypráví majitel Rowdyho, Niki Umbenhower.

Chlapec nesnášel sám sebe, ale pak se setkal s Rowdym, labradorským retrívrem, který trpí stejným onemocněním

nemoc_vitiligo_depigmentace_u_psa_psu_deti_dite_lecba1

„Několikrát se mi svěřil, že nesnáší svůj obličej, že nesnáší sám sebe.“

nemoc_vitiligo_depigmentace_u_psa_psu_deti_dite_lecba1

„Ale všechno se změnilo, když se potkal s Rowdym. Nyní je za svoji výjimečnost dokonce vděčný.“

nemoc_vitiligo_depigmentace_u_psa_psu_deti_dite_lecba13

„Vypadalo to, že jsou staří známí, ale přitom se viděli poprvé v životě.“

nemoc_vitiligo_depigmentace_u_psa_psu_deti_dite_lecba15

Neřešte to, jak člověk vypadá. Řešte to, jak se chová.

nemoc_vitiligo_depigmentace_u_psa_psu_deti_dite_lecba155


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!