„Azyl pro psy“ v Čáslavi slíbil za 5 tisíc převýchovu, ale desítky psů se ztratili. K tomuhle se musíme vyjádřit.

Smutný pes

Přidal ariss, dne 5. 03. 2019 ,  0x


Richard K., majitel azylu pro psy z Čáslavi nabízel za 5 tisíc Kč kompletní převýchovu agresivních psů, se kterými si jejich majitelé nevědí rady. Ve skutečnosti se psům neměl vůbec věnovat, nezajistil jim welfare, dle všeho tak jde o trestný čin týrání zvířat. Zprávu dnes ráno přinesla iDnes.cz, pojďme se ale na zprávu podívat podrobněji.

Přestože že případ má již řešit policie, Richard K. novinářům tvrdil, že se k němu informace o tom, že ho vyšetřuje policie donesla, ale nikam nebyl předvolán.


„Myslím si, že jsem se ničeho nedopustil, že bych týral psy, že bych je někde zabíjel...“Bull Azyl Čáslav svou činnost před pár týdny ukončil, o tom svědčí i nefunkční webová stránka, smazaná Facebook stránka Bull Azyl Čáslav z.s. anebo negativní hodnocení na Google.


O psy, které v Čáslavi zůstali se rozdělily okolní útulky

Psi, které měl Richard K. na svém pozemku se ochotně ujali jiné přilehlé útulky. Ostatní se ovšem nadále pohřešují a chybí informace o tom, kdo je majitelem psů, kteří v azylu zůstali. „Nezvládala jsem to, oháněl se po dětech. Když se webové stránky Azylu Bull Čáslav daly mimo provoz, znejistěla jsem. Jakmile jsem si dohledala zkušenosti jiných pejskařů, rychle jsem pro něj vyrazili. Byl ve zbídačeném stavu“, takhle popisuje vlastní zkušenost jedna z klientek Richarda K. Existují desítky dalších, přičemž se ve všem dozvíme to základní - pes převychován nebyl, navíc byl ve špatném fyzickém stavu…


Další svědkové hovoří o tom, že psy fyzicky týral, mrtvé psy zakopával na zahradě… Lidé Richarda K. obviňuji z toho, že Azyl zřídil pouze kvůli tomu, aby splatil dluhy. Některé z obdržených psů dále prodal, mj. obdržel i sponzorské dary od důvěřivých lidí. A psy, které se mu nepodařilo prodat údajně používal k nelegálním psím zápasům.


Aktualizace: Nakonec se dle našich informací dohledala většina psů, minimálně 4 se ovšem i nadále pohřešují.Na podporu útulku díky Facebooku vybral asi čtvrt milionu, když se začalo řešit, kde peníze jsou, přestal s dobrovolníky komunikovat. Za 4 roky činnosti dle jednoho dobrovolníka mohl Richard K. vybrat na sponzorských darech přibližně 2 miliony.


Pomáhat je dobré, ale slepě věřit je špatné!

Obvykle nepřinášíme zprávy tohoto typu, vždy se jich ujmou velká média, které dokáží oslovit více lidí než my. Ale v tomto případě se musíme ozvat s podrobnostmi (viz. výše) a především zdůraznit, abyste…

....nikdy nedarovali finance nebo nerozbalené krmivo útulkům, azylům či jednotlivcům, které osobně neznáte (nemůžete navštívit) nebo které mají negativní recenze


A také si psa, prosím, pořiďte pouze v případě, že na něj máte dostatek času anebo máte dostatek financí na to, mu poskytnout pravidelné venčení i výcvik. Převýchova dospělého psa je běh na dlouhou trať, minimálně několik měsíců, přičemž není zaručeno, že původní majitel psa následně zvládne. 5 000 Kč za několikaměsíční výcvik psa, popř. i s jídlem a péčí, je nesmyslně nízká částka.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!