Adoptoval jsem psa, který má dvě tlamy, jednu z nich místo ucha

Kuriozity

Přidal goglan44, dne 8. 04. 2019 ,  0x


Po šesti letech života si tahle fenka našla cestu do útulku, ve kterém jsem pracoval před několika lety. Její stav pro mě byl opravdu šokující, nikdy jsem nic podobného neviděl a když jsme později jeli za veterinářem, ten mi vlastně řekl to samé.

Po celou dobu v útulku byla středem pozornosti, každý o ní mluvil a přemýšlel, zda je to vůbec možné.I díky svému defektu působila smutně, jakmile jsme navázali oční kontakt, ucítil jsem tu pohodu a klid, díky kterému jsem dříve pracoval v útulku…Když se podíváme na exteriér, je zřejmé, že má na jedné straně dvě uši. Někteří lidé by se jí díky tomu vyhýbali, ale jak už jsem říkal, všichni zaměstnanci, dobrovolníci i já ji díky tomu máme naopak radši. Máme touhu pomáhat zvířatům, která to potřebují.


Při pohledu blíže zjistíme, že pod horním uchem jsou zuby a slinná žláza.

S provozovatelem útulku jsem se domluvil, že konečně zajedeme na rentgen a zjistíme, o co jde.


Snímků jsme udělali více, abychom přesně viděli, co konkrétně tuto abnormalitu způsobuje. Na druhém snímku je vidět, že má navíc druhou orbitu (očnicovou dutinu) za okem, kterou lemují kosti, které by tam správně být neměly. Kosti se nejspíše objevily již v děloze ze sestry nebo bratra, se kterou splynula. Výsledek je mimo jiné takový, že její lebka je širší než by správně měla být. V červeném kruhu jsou dvě hyoidní kosty (jazylka, os hyoideum). Ve žlutém kruhu je znázorněné atypické spojení obratlů. V zeleném kruhu potom vidíme druhou zakrnělou průdušnice, která působí jako artefakt, resp. nemá žádnou praktickou funkci.Dneska je už středem pozornosti pouze u nás doma!Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!