Sirotek mývala zachráněn rodinou se psy, nakonec si myslí, že je také pes

Kuriozity

Přidal jumanjiii, dne 15. 11. 2016 ,  0x


Před necelým rokem našla Rose mládě mývala, které spadlo ze stromu. Mýval se ale téměř nehýbal. Rose přinesla mývala své dceři, která se rozhodla, že mu pomůže a adoptuje ho. Po návštěvě veterináře a pár hodinách se samice mývala z následků pádu ze stromu dostala a dnes je na 100 % zdravá.

„Náš nový kamarád je nám neustále v patách, ať už jdeme kamkoliv. Stal se členem psí smečky,“ říká Rose. „Nyní si jednoduše myslí, že je pes… Hraje si s nimi a respektuje je, když už si hrát nechtějí.“

Něco málo o mývalovi v České republice

Mýval je velmi inteligentní zvíře, které je v Čr považované za škodnou, neboť nemá přirozeného nepřítele. Nejčastěji se s ním lidé setkávají na Šumavě a Moravě. Zajímavé je, že pokud Mývala vidíte v ZOO, vypadá, že je „mimo“, což je způsobené tím, že naprostou většinu podnětů z okolí získává hmatem, nikoliv čichem či zrakem.

Většina odborníků se domnívá, že se mýval v Čr časem přemnoží a začne v mnohem větší míře „okupovat“ zahrádky, půdy domů atp.

Rose našla samici mývala po pádu ze stromu se zlomenou nohou a pohmožděným celým tělem

Její dcera se rozhodla, že ji pomohou a adoptují jí

„Neustále je s námi a s našimi záchranáři (psi, pozn.)“

„Jakmile jdeme na procházku, vždy jde s námi a drží se v naší blízkosti.“

„Nyní si myslí, že je pes.“

„Se psy si hraje, provokuje je, ale respektuje, když už si hrát nechtějí.“

„Naši psi si mývala ihned oblíbili.“

„Je neuvěřitelně chytrá!“

„Myslím si, že jsou mývalové schopni vyjadřovat emoce ve velkém rozsahu.“

Přečtěte si příběh s videem jak: Fenka adoptovala vačice


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!