Podpořte Psí úsměv

Přidal dominik, dne 1. 08. 2019 ,  0x


Zdravíme všechny naše sledující! Dnes trochu netradičně.

V tomto článku se lehce podíváme do našeho zákulisí, probereme i konkurenci, samozřejmě v tom dobrém slova smyslu a podíváme se i na budoucnost Psí úsměv.cz

V České republice je více než 130 tisíc neziskových organizací, proto určitě nemá smysl zakládat další...

Ze školy mi v hlavě uvízla jedna věta učitele předmětu Mikroekonomie:

„Jedním z nejsnadnějších způsobů jak vydělat, je založit neziskovku.“

Ale to jen tak k úvodu, proč nepůjdeme vyšlapanou cestou...

Proč chceme podpořit?

Pokud víme, s podobným zaměřením portálu pro pejskaře existovaly 2 weby, oba dva zanikly - přetransformovaly se na eshopy a sekce článků a diskuzí buď vůbec neexistuje nebo byla smazána většina obsahu. V rámci eshopu mameradipsy.cz, ten zanikl úplně a jeho sociální sítě s doménou koupila mediální agentura.

I my aktuálně pracujeme na novém eshopu, ale chceme zachovat i obsahovou část (kvůli které Psí úsměv.cz vznikl), kde mj. šíříme osvětu, upozorňujeme na chyby v systému, které velké média ignorují, spolupracujeme s útulky, podporujeme adopci... Za 4 roky existence jsme pro vás napsali více než 1500 článků.

Pokud to shrneme, podobné projekty bez sponzorů nemohou dlouhodobě existovat.

Jak to do teď fungovalo?

Na psiusmev.cz jsou reklamy, které jsou jediným zdrojem příjmů. Výdělek z reklam se vždy rozdělil mezi autory článků se snahou o ušetření na rozšíření (aktuálně pracujeme na adopčním portálu, kde jsou ale náklady vyšší než jsme očekávali, proto vše hrozně trvá...). „Konkurenční“ adopční portál bohužel již neposkytuje data pro „konkurenci“, pouze ve formátu pro stránky útulků (nelze s těmito daty dále nijak pracovat). Jakmile adopční portál pro psy vytvoříme, slibujeme, že veškerá data (XML) budou přístupná pro každého, každý inzertní portál, každého majitele jakéhokoliv webu - to vše zdarma.

A to nemluvíme o mém času, desítkách tisíc hodin psaní, radám online a aktuálně spíše organizace, komunikace a administrativy. To vše zdarma, na druhou stranu, dělám to opravdu rád :-) S vytvářením eshopu budu muset tento čas zkrátit - a to je problém.

Co se řeší a co není vidět

V kontaktech nabízím pomoc zdarma, kterou týdně využije asi 40 lidí s dotazy. Aktuálně jsem byl bohužel nucen vysadit tel. podporu, která sloužila pouze pro urgentní dotazy - přičemž asi jen 1 telefonát ze 100 byl opravdu urgentní, rady písemnou formou jsou pro mě mnohem efektivnější. I přesto denně odpovídat na desítky emailů s opakujícími se dotazy není snadné, založili jsme fórum. Ovšem lidé nejspíše raději napíší přímo a nechtějí se s ostatními podělit. Nově jsem každého dotazujícího poprosil, aby položil dotaz i na fórum, že odpovím i tam, pomohou i jiní. Téměř nikdo to neudělal.

Když opomeneme komunikaci a spolupráci s útulky, kdy téměř každý útulek nemá nikdy na nic čas, tak se snažíme společně spolupracovat na šíření osvěty i s jinými organizacemi, weby... Ale je to velmi náročné, protože jakmile se s někým již domluvíme na společné propagaci osvěty, vždy druhá strana přestane komunikovat nebo si to rozmyslí...

Proč nepíšeme více o dění v ČR?

Rádi bychom psali pouze o dění v Česku a na Slovensku, bohužel ve více než v 90% procentech to skončí následujícím scénářem. 1 až 7 dní pracujeme na originálním článku, který přinese nové a podstatné informace o tom, jak to u nás chodí v praxi. Všechny informace si podložíme vícero zdroji, na závěr vše zpracujeme do čtivého článku. Obvykle do 24 hodin nám dorazí email s žádostí o odstranění daného článku „poškozenou“ stranou. A za 2 dny mám ve schránce předžalobní výzvu. V rámci posledního takového článku nám všem už došly nervy, na tomto článku jsme totiž pracovali více jak 3 měsíce. Přestože jsme si jisti danými informacemi, článek musíme stáhnout, protože případná prohra s týmem právníků by byla pro celý web likvidační.

Jak jsme na tom aktuálně?

Příjmy z reklam s přehledem pokryjí domény (cca 900 Kč/rok) a server (cca 16 000 Kč/rok), pronájem softwaru pro tvorbu článků, chod webu atp. (cca 12 000 Kč/rok) lze počítat i s tím, že pokryjí i 1 kvalitní článek týdně. To je žalostně málo, navíc kdyby denně nevycházely nové články, neměli bychom dostatek financí ani na provoz serveru...

Na co potřebujeme podporu?

Naší prioritou je vytvoření adopčního portálu, který by v sobě obsahoval všechny psy k adopci v ČR, tento portál by byl přístupný každému v libovolném formátu. Následně bychom „peníze od vás“ použili na (řazeno od nejvyšší priority):

  • vytvoření adopčního portálu, pro každého k propagaci zdarma (chybí cca 15 tis)
  • alespoň 3 nové, kvalitní a přínosné články týdně (osvěta, výchova, výcvik aj.) (cca 1500 Kč / týden)
  • psí propagace, osvěta a propagace podpory pro soukromé útulky (cca 100 Kč a více / týden)
  • zamezení cenzury právní cestou (finanční náročnost netušíme, nicméně pouze právní rozbor je v řádu x tisíc Kč)

Založili jsme účet

U Fio banky jsme založili účet s názvem Psí úsměv.cz, pokud nám v měsíci srpen dorazí alespoň 500 Kč (minimální cena 1 kvalitního a přínosného článku) anebo se vás najde více než 5, zažádáme u Fio banky o transparentní účet - do té doby každému na vyžádání zašleme výpis z účtu, popř. nás kontaktujte zde.

Ještě musíme zdůraznit, že pokud „řešíte každou kačku“ nebo jste mamka na mateřské, žádné peníze od vás nechceme! Šlo to 4 roky, snad to nějakým způsobem půjde i nadále...

Nejvíce nám udělá radost pravidelný měsíční dar, kdy přesně budeme vědět, s čím můžeme následující měsíc počítat. Kdyby nám každý fanoušek na Facebooku dal korunu, pomalu bychom nevěděli, co si s tolika penězi počít. Ale víme, že takhle to nefunguje...

Číslo účtu

2601665656

Kód banky

2010

IBAN

SK4683300000002601665656

SWIFT/BIC

FIOZSKBAXXX

Poskytnutý příspěvek je považován za dar ve smyslu §2055 a násl. zákona č. 89/2012, Občanský zákoník, nezakládá obdarovanému žádnou povinnost poskytnout dárci jakékoliv protiplnění a bude obdarovaným plně využit na darovaný účel.

K příspěvku můžete připsat jakoukoliv poznámku, u vyšších darů (nad 1000 Kč splníme konkrétní účel v poznámce u platby, pokud to bude možné, jsme schopni zajistit i obdarování útulků za VO ceny, přičemž náš zisk bude 0 Kč, konkrétní dárce nechť nás prosím kontaktuje, zašleme mu foto a informace o vývoji).

Kdo přispěl?

Od 1.8.2019 tedy můžete na zkoušku přispívat, pokud nebude zájem, tuto možnost zrušíme. Níže naleznete seznam iniciálů dárců, částku a jejich vzkaz.

Iniciály Částka Vzkaz
DP 1.8. 100 Kč Minimální zůstatek na účtu
PKP 2.8. 100 Kč Pikin Ka Prokopyová
AK 2.8. 50 ARNDTOVÁ KAROLÍNA
?

?

Děkujeme!

Dosáhli jsme hranice 1000 Kč! :-) Co nejdříve účet bude transparentní (pravděpodobně 19.8.2019) - transparentní účet můžete najít ZDE.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.Chci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!