Nikdo si vysloužilého dostihového chrta nevšímal, ale Facebook to zachránil. Aneb jak se odvděčit nejlepšímu příteli?

Kuriozity

Přidal irus, dne 17. 02. 2018 ,  0x


Možná Vám nápad se čtením pohádek nebo červené knihovny pro psí uši přijde zbytečný nebo dokonce směšný. Ale ve skutečnosti jde o báječný nápad, kdy jsou spokojení nejen psi, ale i samotní čtenáři.

Již před rokem jsme vám přinesli článek o tom, jak se děti učí číst v knihovně (více zde). Děti z prvních ročníků základní školy se naučili lépe číst, a navíc byli poučení, jak se ke psům chovat. A psi? Ty byli nadšení, že nemusí být zavření v útulku a mají novou společnost…Podobný nápad se rozšířil a některé knihovny začínají spolupracovat s místnímu útulky. Nevěřili byste, kolik takových psů, díky tomuto spojení, nalezne nové rodiny... 

Dnešní příběh se týká Stigyho, což je vysloužilý dostihový chrt, který ale i po svém nejlepším období na dostizích našel uplatnění - ujala se ho organizace, která se zabývá integrovanou canisterapií („léčba psem“). Stigy totiž miluje lidi, děti a vlastně kohokoliv, s kým může trávit čas, proto se spolupráce s knihovnou přímo nabízela. Obvykle je o Stigyho velký zájem, doslova se o něj stojí fronta, dělají se rezervace… Ale minule tomu tak nebylo, a tak jeho psovod napsal na svůj Facebook, kde nemá ani 100 přátel. O pár hodin později byl jeho příspěvek sdílen více než sto-tisíckrát. A rezervací má Stigy na další měsíce dopředu.

Bývalý dostihový chrt Stigy, který je nyní canisterapeutickým pomocníkem

Z pravidla k němu chodí děti od 4 do 8 let, které mu předčítají pohádky

Obě strany si užívají příjemnou společnost, děti se navíc procvičí ve čtení


Ale minule ke Stigymu nikdo nedorazil, a tak jeho psovod napsal na FB status


Jeho status sdílelo více než 100 tisíc lidí


Za necelou hodinu přišel chlapec, který si Stigyho rezervoval na další měsíc dopředu


Tahle dvojice je aktuálně více populární než některé „hvězdy“


A lidé reagují…

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!