Ochranné pomůcky Covid-19, desinfekce - jak si objednat a nenaletět

Přidal dominik, dne 24. 02. 2020 ,  0x


Pokud jste na tento článek narazili, protože hledáte informace o novém typu koronaviru a psů, pokračujte ZDE. Tento článek se bude věnovat jinému tématu.

Jak nenaletět při objednávání ochranné roušky

Tento článek byl vytvořený především z toho důvodu, abych se s vámi podělil o základní informace ze zákulisí aktuálního obchodu s rouškami a dalšími pomůckami, které by měli snížit riziko přenosu (nejen) nového viru SARS-CoV-2 způsobující onemocnění Covid-19.

Tenhle článek sem k nám do tématiky nespadá a já sám mám aktuálně plné práce s projektem spokojenějšípes (je to vůbec poprvé, co je název venku). Nyní již snad máme programátory, kteří to zvládnout ve finančním limitu a v požadované kvalitě. Pokud to dobře půjde, v polovině dubna konečně začínáme...

Kde koupit chirurgické roušky nebo respirátory?

1) Internetový obchod v ČR nebo na Slovensku

Zde je potřebné být nejvíce obezřetný a v ideálním případě (pokud nejde o velké eshopy s dlouhou historií) neplatit předem.

Základní rady a tipy:

  • Čtěte pozorně, kdy je lhůta odeslání a předpokládaného doručení.
  • Nabízí obchod i předání na určité adrese zdarma (nebo za malý poplatek)? Pokud ne, je to podezřelé.
  • Pokud platíte předem, je lepší platit kreditní nebo debetní kartou. Veškeré transakce jsou totiž pojištěné (společnostmi jako VISA, MasterCard atp.).
  • Je nutné platit převodem na bankovní účet? Důrazně doporučujeme nenakupovat!

2) Pořízení respirátoru nebo roušky přímo z Číny

AliExpress je v ČR vůbec nejznámnější nástroj, jak si objednat zboží přímo z Číny. Velmi často jde pořídit (ne zcela nekvalitní) zboží za super cenu. Aktuálně jsou ceny ochranných pomůcek ale drahé všude, nejen u nás v maloobchodě.

Některé eshopy své objednávky nechávají odesílat přímo z Aliexpressu, proto mají dobu dodání kolem 30-60 dní. V takových obchodech, popravdě, nemá smysl nakupovat. Výhodnější je zboží objednat napřímo. Navíc AliExpress má skvělou podporu (pouze v anglickém jazyce).

Aktuálně je V Shenzenu (Číně) více jak 2 miliony zásilek, které mají cílovou destinaci v ČR. Namísto obvyklých 1 až 2 měsíců tak bude doručení trvat pravděpodobně o několik měsíců navíc (jde o typ doručení China Post Air Mail, China Economy atp.).

Pokud si nyní objednáte zásilku s Free Shipping (doručení zdarma), nejspíše si počkáte až do prázdnin. A to platí i u zmíněných obchodů s obecně avizovanou dobou dodání do 40 dnů. Jde o tzv. dropshipping, popř. affiliate.

DHL, Fedex a jiní kurýři doručují zásilky v požadovaném časovém horizontu. Kromě ceny za poštovné si ale musíte připočíst poplatek za celní řízení (můžete si ho vyřídit i sami, ale čas doručení se tak protáhne) min. 500 Kč, popř.  pojištění, clo a DPH (nad 150 eur). Pozor, výpočet DPH probíhá nejen z ceny zboží, ale i z ceny poštovného a pojištění, popř. i dalších souvisejících poplatků.

Alibaba je takový Aliexpress pro velké nákupu. Zde je snadné naletět podvodníkům. Pro začátečníky určitě nedoporučujeme. Vždy komunikujte a plaťte pouze na portálu Alibaba

3) Jak bez starostí nakupovat z Číny?

Nikdy nemáte jistotu, že vám zboží bude doručeno. Je zvykem, že se vždy platí předem. Existují ale i společnosti, které vám s kompletní objednávkou pomohou a poskytují určité garance. A tam jsem nakoupil i já osobně. Zvolil jsem tiptrans.

Nakoupil jsem roušky pro své okolí a trochu navíc, které budu nabízet za nákupní cenu. V případě zájmu je můžete pořídit zde. Anebo si objednat sami přímo ze zdroje :-) Doručení lze zvolit takové, které garantuje 5 dní (před tím je ale nutné cca 24h počkat na zabalení a konsolidaci zásilky).

Pro výpočet konečné ceny nestačí převést cenu v USD na CZK. Musíte připočíst marži banky z převodu korzu, poštovné, DPH, pojištění a mnoho dalších poplatků. Pro pravidelné zákazníky, členy VIP klubu a newsletteru psiusmev.cz nabízíme roušky za nákupní cenu + jednotky procent za platbu kartou.

Roušky a respirátory najdete ZDE. Nákupní cena respirátoru byla 223, roušky 52 Kč.Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

O blogu

Link blogu: dominik .psiusmev.cz

První blog na Psí úsměv.cz, ještě aby ne :-)

Makáme na tom, aby Psí blogy bylo ještě jednodušší používat a aby přibyly různé funkce. Pokud máte dotazy nebo nápady, nebojte se napsat na info@psiusmev.cz

Můj nejlepší přítel
Odebírejte Psí úsměv!

Váš email nikomu nepředáme.
Odebírejte Psí úsměv!

Váš email nikomu nepředáme.

Trocha zábavy ze života


O autorovi
Dominik

Dominik

O mně:
Ahoj! Jsem spoluautor toho všeho, co teď vidíte. Pokud potřebujete pomoc nebo máte dotaz, pište info@psiusmev.cz A určitě mrkněte na: obchod.psiusmev.cz :-)Chci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!