Proč by se nemohli toulat domácí psi

Přidal mariam, dne 8. 10. 2021 ,  0x


Ve skutečnosti lidé řeknou, že existuje jen velmi málo domácích psů různých plemen, kteří bloudí, a i když se s nimi setkají, budou vyzvednuti a vychováváni ostatními a neexistuje šance, že by zabloudili.

Ve skutečnosti většina toulavých psů, které vidíme, jsou nejmenovaní psi, jako jsou toulaví psi a strunní psi, zatímco ti ze známějších plemen zřídka vidí toulavé psy.

Proč tedy toulaví psi a špízové ​​psi, kteří se toulají od narození, dokážou velmi dobře přežít a toulaví mazlíčci některých plemen jsou ekvivalentní chronické sebevraždě, jakmile jsou toulaví? Důvody jsou následující:

1. Přežití nejschopnějších

V přírodě je přežití nejschopnějších zákonem přežití zvířat. Ve srovnání se psem, který byl neustále toulaný, je bojová účinnost domácího psa příliš slabá a neexistuje způsob, jak jej v krátkodobém horizontu zlepšit.

Když toulavý pes a domácí pes vidí venku jídlo současně, domácí pes nemůže toulavého psa chytit. Může jen počkat, až toulavý pes dojídá, než se odváží přiblížit a sníst zbytky. zbytek.

2. Postava domácího psa je relativně špatná

Většina dnešních domácích psů jsou plemenní psi a jejich postava není ani zdaleka podobná čínskému pastoračnímu psovi. Jakmile se jednou zatouláte, vystavíte se větru, dešti a slunci venku, snadno onemocníte.

Navíc kvůli nedostatečným potravinovým a nutričním nedostatkům se fyzická a imunita domácích psů bude zhoršovat a zhoršovat a jediné, co je čeká, je smrt.

3. Nedostatečná schopnost přežití ve volné přírodě

Domácí psi byli od malička pečlivě chováni svými majiteli a nepotřebují si sami hledat potravu a lidé je k jídlu přemlouvají, takže jejich schopnost najít si jídlo sama je velmi slabá.

A pokud pes přežije venku, jakmile nemůže najít jídlo, znamená to, že nemůže udržet život.

Samozřejmě to není jen důvod, proč se plemenní psi nemohou toulat, ale také někteří domorodí psi a špejle, kteří jsou od dětství chováni jako domácí mazlíčci.

Aby se zabránilo tomu, že jejich milovaný pes bude žít bídný toulavý život, musí majitelé domácích zvířat sledovat své psy:

Při venčení psa přivažte vodítko ke psovi, nepovolujte jej libovolně.

Když necháte psa samotného doma, zamkněte dveře a okna, aby pes neutekl.

Během období říje byste měli dávat pozor na svého psa, vyhýbat se utíkat s jinými psy a v případě potřeby ho sterilizovat.

Vycvičte svého psa, aby v mládí držel krok s majitelem, a nechte psa, aby si vytvořil dobrý návyk. Při výcviku můžete za odměnu dát malou svačinku, abyste zmobilizovali nadšení psa z výcviku. Toto „nemastné kuřecí trhané“ je pochoutka, kterou mnoho psů miluje k jídlu. Suší se při nízké teplotě, aby si zachovala přirozenou kuřecí chuť. Maso je čiré a nepřidává konzervační látky ani atraktanty. Psi ho rádi jedí a majitel si může být jistý.

Někteří psi se narodili s horšími postavami, jako například Fadou a Chihuahuas. Jakmile se zatoulají, je těžké přežít. Majitel domácího mazlíčka musí psa nejen sledovat, ale také se o něj dobře starat. Můžete si vybrat výživné a komplexní krmivo pro psy, aby pes mohl lépe a výživněji jíst, a také to může zlepšit jeho fyzičku.

Jako základní potrava psů hraje krmivo pro psy velmi důležitou roli. Výběr dobrého krmiva pro psy je povinný kurz pro každého majitele domácího mazlíčka, ale stále existuje mnoho majitelů domácích zvířat, kteří nevědí, jaký druh krmiva pro psy je pro psy vhodnější. Redaktor zde doporučuje toto „krmivo pro psy bez obilovin pro domácí mazlíčky "., Používající kuře, kachnu, hovězí maso, sardelku a tuňáka jako hlavní zdroj bílkovin, kromě 4 druhů ovoce a zeleniny, dýně + mrkev, hruška + brusinka, doplněné více vitamíny, které psům umožňují získat imunitu. Psi mohou lépe uvolnit svou povahu ke hře.Read more at: red formal dress | white formal dresses


Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!