Příčiny a léčba infekce kočičího ucha ušními roztoči

Přidal mariam, dne 19. 11. 2021 ,  0x


Nečistý po dlouhou dobu

Pokud majitel kočce uši delší dobu nečistí, ušní maz se hromadí v uších a vytváří tak pro roztoče životní prostředí.

Kontakt s infikovanými zvířaty

Roztoči se snadno přenášejí ze zvířat, která byla infikována, na jiná zvířata. V nehygienickém prostředí je hlavním důvodem rozmnožování více koček. A existuje mnoho příkladů přenosu z koček na koťata.

Léčba svrabu uší u koček

Lokální léčba

Nejprve použijte čisticí prostředek k odstranění nahromaděného ušního mazu. Poté aplikujte lokálně do uší lék proti roztočům.

Antihelmintika

Lék na kočičí ušní svrab. Obsahuje léky s vysokými účinky na roztoče (velká domácí zvířata apod.), stačí kápnout na krk, abyste viděli terapeutický účinek.

Péče o uši

Majitel by měl kočce denně kontrolovat uši. Kromě toho je také důležité nedotýkat se koček s kožním onemocněním a nenechávat kočku venku.Read more at:royal blue formal dresses | white cocktail dresses


Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!