Co dělat, když si jako vysokoškolský student chcete pořídit psa?

Přidal mariam, dne 22. 07. 2021 ,  0x


Atmosféra na vysoké škole je ve srovnání se střední školou mnohem uvolněnější. Život každého z nás je také relativně svobodný. Učitelé jsou na studenty mnohem méně přísní. To je důvod, proč mnoho studentů vysokých škol uvažuje o pořízení psa. Mít psa po škole není špatný život a je to skvělý způsob, jak upoutat pozornost. Proto si dnes mnoho studentů vysokých škol pořizuje psy do svých pokojů na kolejích. Věřím, že většina těchto lidí má psy ráda a je velmi starostlivá. Doufám však, že než si psa pořídíte, důkladně si tyto otázky promyslíte, než se rozhodnete.

Otázka 1

Měsíční výdaje na psa jsou přibližně stejné: krmivo, pamlsky na výcvik, hračky a věci denní potřeby. Kromě toho je třeba počítat s náklady na odčervení in vitro a in vivo, náklady na lékařské ošetření, očkování apod. Jakmile se dostanete k rozpisu, zjistíte, že je to hodně peněz. Moje rodina utratí za jednoho z našich goldenů nejméně 600 dolarů měsíčně. To samozřejmě platí v případě, že pes není nemocný, ale pokud je nemocný a musí k veterináři, bude to stát stovky a tisíce dolarů najednou. Zeptejte se tedy sami sebe, zda vám to vaše peněženka dovolí. Máte tolik peněz, abyste se uživili se psem? Jako vysokoškolský student máte pravděpodobně největší finanční podporu od rodičů. Doufám tedy, že budete při pořizování psa opatrní.

Otázka 2

Čínští vysokoškolští studenti obvykle bydlí na školních kolejích, což je dáno systémem řízení. Většina univerzit neumožňuje studentům odejít a pronajmout si byt. Plánujete mít ve své ubytovně psa. Chtěla bych se zeptat, zda klauzule o správě kolejí vaší školy povoluje psy? Pokud vím, většina škol nedovoluje studentům chovat psy na kolejích, že? Pokud tedy máte psa, musíte se k němu chovat lstivě. Přemýšleli jste o tom, že vaše chování bude odhaleno a že si na vás budou ostatní stěžovat. Co byste měli udělat? Poslat psa zpět do obchodu se zvířaty? Pes není věc, může mít pocity. Možná riskujete a myslíte si, že vás nikdo neodhalí. Věděli jste, že psi se pravidelně pohybují venku? I když máte malého psa, potřebuje pohyb. Chystáte se vzít svého psa ven a pobíhat s ním po kampusu? Nebo se chystáte vyrazit za cvičením mimo areál školy? Nebo vezměte svého psa pozdě večer na hřiště. Neříkejte mi, že se to stalo, když jsem byl na vysoké škole. A psí defekace je také trochu problém. Než se váš pes naučí najít si vlastní záchod, aby se vykakal, nemůžete na něj dohlédnout, když musíte jít na přednášku. Jak se chcete vypořádat se zápachem v pokoji na koleji, když všude kadí a čůrá? Bude to vašim spolubydlícím vadit? Co budete dělat, až váš pes bude štěkat uprostřed noci a rozkousá na koleji všechny možné věci, bude si na vás spolubydlící stěžovat a způsobí na koleji neshody? Měli byste vědět, že na koleji nejste sami a že musíte brát ohled na pocity spolubydlících, když máte psa. A víte, jak psa vycvičit, aby se těmto problémům vyhnul?

Otázka 3

Když jste se zamysleli nad všemi těmito otázkami, přemýšleli jste o své budoucnosti, o budoucnosti svého psa? Čtyři roky studia na univerzitě utečou jako voda a vy budete za chvíli promovat. Po ukončení studia budete pravděpodobně muset pracovat, že? A kde se rozhodnete pracovat? Pokud pracujete v oblasti města, kde studujete, je to v pořádku. Co když se vrátíte domů? Nebo co když jedete pracovat do jiného města? Co budete dělat? Rozhodnete se vzít svého psa s sebou? Nebo se ho vzdáte a rozdáte ho? Mnoho lidí má pocit, že by si ho měli vzít s sebou, vždyť ho mají už dlouho. Ale víte to? Pochopili jste to někdy? Veškerá veřejná doprava v naší zemi nedovoluje cestujícím přepravovat své domácí psy. Nejenže je odbavení ve vlacích a letadlech nákladné, ale je třeba projít i různými karanténními procedurami. Opravdu to zvládnete? Samozřejmě se vám může zdát, že není třeba se obtěžovat s přepravou psa, nebo že můžete svého psa přepravovat vlastním autem. Když však máte nabitý program a musíte pracovat dlouho do noci, může být péče o psa problém. Pokud sdílíte pokoj nebo bydlíte v ubytovně přidělené firmou, jste opět u předchozího problému. Opět musíte zvážit, zda s tím nebudou mít problém vaši spolubydlící.

Jeden můj přítel žije v místě, kde je obzvlášť mnoho toulavých psů a koček, zejména v období maturit. Možná si říkáte, kde se tito toulaví psi a kočky berou. Odpověď je zřejmě taková, že mnoho z nich plyne z univerzity. Je to proto, že místo, kde přítel žije, je v daném městě považováno za místo vyšší třídy. To znamená, že žije ve školním obvodu, kde je asi sedm nebo osm univerzit. Podle mého přítele se v každém maturitním období zvyšuje počet toulavých koček a psů. Z různých důvodů, například proto, že po ukončení studia musí opustit školu, opustí děti, které kdysi milovaly, a začnou žít jako toulavé. Někteří lidé se možná rozhodnou je také rozdat. Ale protože je dávají pryč v takovém spěchu, neberou plně v úvahu, jak moc je má člověk, kterému je dávají, rád a jak velkou zodpovědnost za ně má, což vede k tomu, že psi končí opuštění.

Všichni víme, že životnost psů je zhruba deset let, a když se rozhodnete přivést si do života psa a zapojit ho do svého života, je to vážně zodpovědnost, která vám je svěřena, a já mám pocit, že je to zodpovědnost velká a rozhodně ne něco, co se dá omluvit slovem láska. Doufám, že až si do svého života pořídíte psa, vážně zvážíte, zda máte sílu převzít takovou zodpovědnost, protože vlastnictví psa vyžaduje silný smysl pro zodpovědnost.Read more at:formal wear perth | red formal dresses australia


Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!