Jedeme na dovolenou, ale co se psem?

Přidal psi-mama, dne 12. 01. 2020 ,  0x

Jedeme na dovolenou, ale co se psem?

Ubytování v hotelu bylo fajn, až na maličkost, že nebyla povolena domácí zvířata. Nevadí, existuje mnoho psích hotelů, a tím byl problém vyřešen. Dojeli jsme, pán si převzal psa a vše šlo jak po másle. Zvrat nastal až při vyzvedávání po našem pobytu. Využili jsme služby dovozu zvířete na určené místo, jelikož byl psí hotel docela daleko. Přijelo k nám auto, z něhož se ozýval zoufalý štěkot našeho labradorského retrívra Jackie. A už jsem tušila, že je něco špatně. Pán otevřel kufr, ve kterém se v malé kleci s vytřeštěnýma očima klepala naše fenka. Převzetí proběhlo stejně jako předání, až na to, že do hotelu jsme ubytovali veselého mladého psa a zpět jsme si brali vystresovanou hromádku neštěstí. Radost při opětném shledání byla veliká, ale úsměv nám všem zvadl, když jsme ji poprvé po pobytu v hotelu nechali doma samotnou. Vždy to zvládla s přehledem, problém s odloučením neměla a nic neničila. Ale teď byl byt po našem návratu vzhůru nohama, obrazy ze zdi stržené, všude všechno roztahané, kdeco ohryzané, včetně mých dětských kreseb z umělecké školy, a dokonce snad i sežrala CD Madonny, jelikož to už jsme nikdy nikde nenašli. Zkrátka, totální výbuch.
A co z toho plyne? Než ubytujete psa do psího hotelu, předem se dobře ujistěte, kam svého miláčka dáváte. Díky prezentaci na webových stránkách zdánlivě skvělý hotel může být ve skutečnosti i úplným opakem. Než psa šoupnete někam, odkud si odnese velmi špatné zkušenosti, dobře si ubytovací zařízení i majitele proklepněte. Opravdu se zvířatům dostane tak špičková péče, jak je napsáno na stránkách; dostane se jim pravidelného venčení a krmení? Jak vypadají kotce; jsou čisté, odpovídají rozměrům dle welfare, jsou vybavené přístřeškem pro možnost úkrytu před sluncem/ zimou a jinými nežádoucími vlivy? Jak působí majitel; má ke zvířatům kladný vztah a dostatečné zkušenosti pro případ problémů, případně má k dispozici veterinárního lékaře? Kolik psů je v hotelu ubytováno, je v silách pečovatele se o všechny postarat? apod.


Nejlepším řešením v případě, že potřebujete nutně hlídání svého psa, je ubytovat ho u rodiny/ kamarádů, kde to pes už zná. Sníží se tím riziko stresových situací a jejich následků, jako je strach z odloučení. Úplné tabu je ubytovat do neznámého prostředí psa, který tyto stresové situace nezvládá odjakživa. Řešení tohoto problému chování je možné, i když obtížné, to už je ale kapitola sama o sobě.Existuje ale i mnoho hotelů, kde jsou mazlíčci povoleni a můžete si tak výlet užít společně s nimi. Pořízením zvířete si berete na starost živou duši a máte k němu závazek na celý (jeho) život a je důležité podle toho jednat.Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

O blogu

Link blogu: mama .psiusmev.cz

Ráda bych vám zábavnou formou poradila, jak řešit problémy se svými čtyřnohými parťáky. Čerpám z vlastních zkušeností, kterých mám díky praxi z veterinární kliniky, studiu kynologie a hlavně díky svým chlupáčům požehnaně. Nechci psát pouze odborné články, naopak chci vám pomocí svých příběhů představit běžné útrapy pejskařů (včetně mě) a nabídnout jednoduché možnosti řešení nebo vám pouze zpříjemnit den zábavnými historkami ze života mých mazlíků.O autorovi
psí máma

psí máma

O mně:
Bc. Theresa Nathalie Stašek, kynologChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!