Moje minismečka - Nerozluční kamarádi

Přidal beautybeast, dne 5. 03. 2019 ,  1x

Moje minismečka - Nerozluční kamarádi

Pocházím z vesnice a proto jsou pro mě zvířata a příroda nedílnou součástí života. Dnes bydlím na malém městě, kam jsem odešla za prací společně s přítelem a dvěma pejsky. Netvrdím o sobě, že jsem perfektní chovatelka, ale svoje pejsky opravdu miluji a snažím se jim maximálně věnovat, jsou nedílnou součástí mé rodiny. A proto bych chtěla čas od času sdílet naše společné zážitky.

Prvního pejska jsem si pořídila před pěti lety a musím říci, že tenkrát jsem opravdu pečlivě vybírala. Protože bychom jednou chtěli děti, toužila jsem po pejskovi, který by byl vhodný právě k malým dětem, byl klidné povahy a bylo na něj spolehnutí. Vybrala jsem si krásné, papírové štěňátko zlatého retrívra, do kterého jsem se zamilovala prakticky na první pohled. Právě kvůli mírnému temperamentu jsem vybrala fenku, kterou jsem pojmenovala Jackie a po těch letech můžu říci, že je to opravdu pejsek do nepohody.

Dnes pětiletá Jackie vyžaduje opravdu důsledný výcvik a dostatek pohybu. Nadšeně se zapojila do veškerých aktivit, které, teď už společně, vykonáváme ve volných chvílích. A že jich není málo. Pravidelně jezdíme s přáteli na vodu aspoň 2x ročně, věnujeme se pěší turistice a veškerý volný čas trávíme v přírodě. Jackie je přesným prototypem zlatého retrívra. Je to skvělý plavec a na raftech se cítí doslova jako ryba ve vodě. Jackie je také úžasně společenská, každou návštěvu vřele vítá a nerozladí ji ani dovádějící děti našich příbuzných, které k nám pravidelně jezdí na návštěvu.

Když se mi před rokem naskytla možnost pořídit si dalšího pejska, který se dostal do útulku, věděla jsem, že jej Jackie přijme s nadšením a stane se z nich nerozlučná dvojka. Tehdy se novým členem rodiny stal pejsek, který se Jackie nemohl rovnat velikostí, ale zato ji předčil aktivitou, odvahou a temperamentem. Již druhým rokem je právoplatným členem rodiny Denny, malinký, roztomilý čivaví klučina.

Denny je teprve tříletý rošťák, který přes počáteční problémy, které zjevně souviseli se steskem po předchozím chovateli, skvěle doplnil naši psí rodinku. Je to pejsek bez papírů, čemuž také odpovídá jeho nezkrotný temperament. Musím říci, že jej Jackie přijala jako máma, a i když ji Denny občas pěkně škádlí, vše bere s noblesou. Protože je čivava nejmenší psí plemeno na světě, není možné fyzickou kondici Dennyho srovnávat s Jackie. I přesto jsme udělali vše proto, aby si i Denny mohl užívat našich dobrodružných výprav a výletů.

Dennyho výbavu jsme doplnili o speciální batoh pro psa, ve kterém ho nosíme na túrách, když už nemůže. Pořídili jsme mu i plovací vestu, díky čemuž se Denny osmělil i ve vodním prostředí a může řádit s Jackie. Zpětně si uvědomuji jak ráda jsem, že si spolu oba sedli a v rámci možností si při společných hrách stačí :) Když vidím Jackie, jak trpělivě odolává mnohdy neúnavnému štěkání svého malého kamaráda a nechá si líbit rádoby kousání a tahání za ocas, jsem na své pejsky opravdu pyšná. 


Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

25. 03. 2019 08:54:20
1

Hezké :-)
Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!