JERRY: Agresivní pes nebo nevinná oběť agresivních lidí?

Přidal aja, dne 25. 06. 2019 ,  0x

JERRY: Agresivní pes nebo nevinná oběť agresivních lidí?

Jerrymu je asi rok a půl, k adopci je už téměř celý rok, tedy s krátkou přestávkou, kdy byl dočasně v jedné rodině, která ho vrátila do Domova pro zvířata Minaret (který je nyní již zavřený), následně se přemístil do Dočasek...

Noví majitelé ho vrátili jako agresivního, protože se během chybné manipulace ohnal za rukou. Později se ale zjistilo, že se Jerry jednoduše bojí a pokud k němu přistupujete správně, nemáte se čeho bát, proto se hledá zkušený pejskař, který ví, jak se má ke psům chovat.


Tak je Jerry agresivní nebo ne?

Pokud pes neprojde řádnou socializací s ostatními psy nebo s lidmi, ničemu nerozumí a logicky se bojí. V případě, že k Jerrymu přijde klidný a sebejistý člověk, pohladí si ho, Jerry je v klidu a užívá si to. Jakmile k němu přijde roztěkaný člověk, který se bojí a neví co má dělat, Jerry se začne bát a chovat bázlivě.

Stále ještě nerozumí lidské gestikulaci a pohybům lidského těla. Ruku nevidí jako příležitost k podrbání, ale jako potencionální zbraň. Pokud by vám někdo mával před obličejem zbraní, nebáli byste se?


Co ukázalo RTG?

Rentgenové snímky potvrdili obavy, Jerry má ve stehenním svalu projektil. Právě ten může do velké míry ovlivňovat Jerryho chování...

Víte, jak se má ke psům přistupovat a chcete Jerryho adoptovat? Nebo ho chcete pouze vyvenčit a ukázat mu, že lidé nejsou ti špatní? Podívejte se na kontakt Dočasek.

A jaké má Jerry vlastnosti?

  • váží asi 10 kg
  • je mu asi 18 měsíců
  • všeho se bál, dnes si užívá radosti
  • je čistotný a hodí se i do bytu
  • má všechna očkování, je odčervený
  • disponuje mezinárodním pasem
  • je kastrovaný
  • po krátkém čase se snáší s fenkami i psy
  • hledá majitele, který má zkušenosti s nedůvěřivými psy

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!