Jak vyrobit pelíšek pro psa svépomocí

Přidal hanulka, dne 10. 05. 2019 ,  1x

Jak vyrobit pelíšek pro psa svépomocí

Když jsme začali uvažovat o tom, že si pořídíme psa, tak manželka trvala na nějakém s papíry, kterého bychom si vzali jako štěně od chovatele. Já jsem chtěl naopak pomoct nějakému z útulku. Nakonec jsem manželku do jednoho útulku dostal aspoň “na čumendu“ a po pár minutách bylo rozhodnuto. Většina psů si nás moc nevšímala, případně štěkali a nepůsobili nic moc přátelsky, ale jeden šel hned naproti nám a koukal na nás jen tak tiše těma jeho očkama jako by říkal, že si zaslouží v životě taky trochu štěstí. Nebyl to ten nejkrásnější pes v útulku, ale my jsme si ho oba okamžitě zamilovali a za nějaké 2 dny už byl s námi doma.


Celá rodina se s Badym rychle sžila


Rychle jsme si na sebe zvykli a jak už to tak bývá, samozřejmě nezůstal venku na zahradě, ale stal se z něj náš domácí miláček, který tráví hodně času s námi v domě. Chtěl jsem, aby se měl u nás nejlépe, jak je to jen možné, tak jsem se rozhodl, že mu seženu nějaký větší pelíšek pro psy, ve kterém se mu bude pohodlně odpočívat a spát. Zjistil jsem ale, že povětšinou jsou pelíšky pro psy v obchodech i na internetu je pro malá plemena a ani na modelu pro větší psy by Bady neměl dost pohodlí, protože by se nemohl pořádně natáhnout. Navíc mi přišly některé až moc měkké, což nemá náš pes příliš v lásce.


Samotná výrobu pelíšku pro psa


Rozhodl jsem se, že zkusím pelíšek pro psa vyrobit sám a to tak, aby Badymu co nejlépe vyhovoval. Nechtěl jsem něco příliš měkkého a vím, že se náš pes cítí dobře na posteli, takže jsem se rozhodl pro základ ze starší pružinové matrace, které je prodyšná, takže není přespříliš teplá. Navíc je tak akorát měkká. Matraci jsem zkrátil na potřebný rozměr cca 90x120 cm a rozpáranou stranu nechal manželku zašít hrubší látkou. Vím, že je náš pes radši, když má při odpočinku, nebo spánku okolo sebe nějaký mantinel, o který se může opřít, takže jsem se rozhodl pelíšek vyřešit tak, že matraci vložím do dřevěné bedny, do které jsem vyříznul vchod a mírně upravil její hloubku tak, aby do ní pasovala matrace. Následně jsem bednu přetřel speciální barvou, která vytváří jakoby historickou patinu. Na matraci učila manželka potah ze staršího povlečení, který lze sundat a vyprat.


Náš pes má jeho nový pelíšek moc rád


Pelíšek se shledal s úspěchem- náš pes na něm spí ve dne i v noci a rád na něm i odpočívá, nebo si hraje s hračkami. Nestál mě prakticky nic krom mého času a jsem moc rád, že se Badymu líbí a vyhovuje mu.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .
Dominik

Dominik 19. 05. 2019 22:26:05
2

Škoda, že nejsou nějaké fotky postupu výroby, jinak děkujeme :-)
Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!