Jak to máme s nejrůznějšími potřebami pro psy

Přidal beautybeast, dne 27. 03. 2019 ,  2x

Jak to máme s nejrůznějšími potřebami pro psy

Když jsem si pořídila moji zlatou retríverku Jackie, přepadla mě doslova nákupní horečka. Již pár týdnů před jejím příchodem jsem začala postupně plnit „výbavičku“, o které jsem si myslela, že je opravdu nepostradatelná. Postupem času jsem ale zjistila, jaké jsou skutečné potřeby pejska, do čeho se vyplatí investovat a co je naopak docela zbytečné. Protože jsem nás minule představila jako rodinu sportovní a velice akční, asi není překvapení, že jsou pro nás velice důležité kvalitní a odolné věci, které vydrží všechny naše aktivity.


Jackie je pejsek vyžadující dostatek pohybu. Denně s ní chodím na dlouhé procházky. Protože nemám ráda, když se pejsek škrtí na vodítku, tahá s vyplazeným jazykem, pořídila jsem Jackie místo vodítka sportovní postroj. Samozřejmě i vodítka mají svoje výhody a je asi nejlepší vyzkoušet si, co vyhovuje pejskovi i vám – doporučuji tento článek na téma vodítko vs. postroj (kšíry). My máme zkrátka radši postoje a máme už několikátý v řadě. Vždycky vybírám poměrně dlouho a snažím se vybírat co nejkvalitněji zpracovaný, aby nám při našich aktivitách vydržel co nejdéle.


Je jasné, že jako každý zlatý retrívr je i Jackie skvělý plavec. Pro moje klidné svědomí a bezpečí Jackie jsme pořídili plovací vestu pro psy s reflexními prvky. Nepoužíváme ji úplně pořád, jenom když jsme někde, kde vodu úplně neznám, jsem pak mnohem klidnější. Rozhodně si ale nemyslím, že je plovací vesta něco nezbytného pro každého pejskaře a záleží na vašem uvážení.


Když jsem si brala čivavu Dennyho z útulku, měla jsem docela obavy, jak se u nás bude cítit, jestli nebude žárlit na Jackie a jestli se nám k sobě podaří najít cestu. Jako první prioritou pro mě bylo vytvoření útulného zázemí, kde by se pejsek cítil spokojeně a příjemně – přeci jen čivava je spíše indoor pes. Jackie se vyspí úplně všude, ale pro Dennyho jsem pořídila nový měkoučký psí pelíšek. A co myslíte? Ten, kdo začal žárlit, byla Jackie, která se snažila do Dennyho pelíšku neustále dostat, tak jsem pořádný útulný pelech nakonec musela pořídit i jí :-D


V období společného seznamování jsme chtěli zapojit Dennyho co nejdřív do našich společných výletů. Jenže malá čivava tempu zlatého retrívra rozhodně dostačovat nemůže, tak jsme museli vymyslet způsob, jak to na výletech dělat. Od tety jsme dostali krásnou tašku pro psa, která se potom ale ukázala spíše jako zbytečnost. Někomu možná může vyhovovat, ale jak jsem už několikrát zmínila, my jsme rodina trávící volný čas v přírodě, na horách a u vody, tak se pro nás stala spíše zátěží. Po společné domluvě jsme se rozhodli vyzkoušet spíše batoh pro psa, na který teď nedáme dopustit.


Protože nás při různých aktivitách v přírodě nezastaví ani nepřízeň počasí, hodně řeším i oblečky pro pejsky. Pokud ale čekáte, že doma máme skříně plné nejrůznějších oblečků a doplňků, tak vás budu muset zklamat :-). Za oblečky moc peněz neutrácím, ale jsou kousky, bez kterých se ani Jackie a Denny neobejdou. Rozhodně nesouhlasím s tím, že oblečky by se měly pořizovat jen malým a choulostivým psům, ale zase záleží na uvážení každého. Já jsem na Jackiinu dlouhou srst jsem pořídila nepromokavou bundu Denny toho má víc, ale jako nejpraktičtější bych vyzdvihla zateplenou vestičku, bez které se hlavně přes zimu neobejdeme.


Jak to máte s vybavením pro vaše pejsky vy? Je něco, na co nedáte dopustit a naopak něco, co byly zbytečně utracené peníze?


Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .
Goglan44

Goglan44 29. 03. 2019 10:07:57
1

Přesně! Jen tak dál :))))
Dominik

Dominik 29. 03. 2019 08:38:22
1

Pěkný článek! :-)
Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!