Co mám dělat, když má můj pes zácpu?

Přidal mariam, dne 13. 07. 2022 ,  0xVšichni majitelé psů by měli vědět, že psí hovínko pozná jeho zdravotní stav.Pokud psa při kakání bolí, je to velmi těžké a už dlouho dřepí, nepochybně má zácpu!

Všichni víme, že zácpa je velmi bolestivá a pes také, tak proč má zácpu?

1. Jíst příliš tučné jídlo a jíst příliš mnoho masa není dobré pro trávení.

2. Polknutí cizích předmětů, jako jsou kameny, písek a vlasy, nelze strávit.

3. Pijte příliš málo vody a vztekej se.

4. Nedostatek pohybu, pomalá gastrointestinální motilita

5. Psi stárnou, jejich funkce trávicího traktu klesá a mají zažívací potíže

Příčin zácpy u psů je mnoho, důležité je, že bychom se měli podívat na to, jak pomoci psům problém se zácpou vyřešit. Velmi účinné jsou následující malé metody.Pokud pes doma trpí zácpou, můžete to zkusit~

1. Používejte Kaisailu, perorální laxativa

Samozřejmě se jedná o případ silné zácpy u psů, proto budou zvoleny tyto dvě metody. Při užívání léku dbejte na dávkování a před podáním léku psovi je nejlepší se poradit s lékařem.

Obvykle však má pes mírnou zácpu a pečlivý majitel to bude považovat za abnormální.Dalších několik metod je řešení mírné zácpy psa.

2. Požádejte psa, aby pil více vody

Nedostatek vody v těle psa vede k suché stolici.Chcete-li, aby stolice byla hladká, musíte pít více vody v běžných časech. Někteří psi neradi pijí vodu, což vyžaduje, aby majitel vymýšlel způsob.

Kozí mléko můžete naředit, vařit vývar nebo do vody přidat nějaké svačiny, pitná voda má chuť a je pro psy atraktivnější.

3. Dbejte na vyváženou stravu, jezte více ovoce a zeleniny

Pokud psi jedí příliš mnoho masa, jsou náchylní k zácpě.Měli by být krmeni zeleninou a ovocem a přijímat vlákninu, která přispívá k zvlhčení střev a podpoře defekace.

Jako brokolice, jablka, banány atd. jsou velmi dobré, ale pozor na množství krmení, nekrmte příliš mnoho najednou, pes může mít průjem z gastrointestinálního nepohodlí, nebude to stát za přibírání!

4. Vezměte si to na běh

Mírné cvičení může podporovat gastrointestinální motilitu a napomáhat trávení.Pokud psi dlouhodobě nemají pohyb, jsou náchylní k zácpě. Proto, až bude mít ten posraný lopatový důstojník volno, vezme psa ven, aby si víc hrál, a nechá ho běhat.

Při dostatku cvičení to nebude moc bolet, když to bude táhnout dort a hned je to vyřešené. Nutno podotknout, že psa neberte cvičit hned po nasycení, bude to bolet žaludek.Doporučuje se vyvenčit psa před krmením nebo 2 hodiny po nasycení.

5. Jezte dobře stravitelné krmivo pro psy

To je něco, co bude mnoho funkcionářů s lopatou ignorovat. Pokud budete krmit svého psa mastným a nestravitelným psím žrádlem, snadno bude trpět zácpou. Psi s křehčím žaludkem budou mít tento problém ještě více.

6. Vezměte si nějaká probiotika

Vlastní žaludek psa je poměrně křehký a náchylný ke gastrointestinálním problémům, zejména někteří starší psi, jejichž gastrointestinální funkce se snižují, častěji trpí zácpou.

V této době můžete krmit svého psa některými probiotiky, která pomohou regulovat gastrointestinální prostředí, podporují trávení a mají určité výhody pro vyprazdňování. Doporučuje se „pet rate probiotika“, která obsahují více než 25 miliard aktivních bakterií, aby pomohla obnovit střevní funkci a zlepšit gastrointestinální stravitelnost.Read more at:formal gowns | plus size evening dresses
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

O blogu

Link blogu: modeblog .psiusmev.cz

welcome to my blog

O autorovi
mariam

mariam

O mně:Chci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!