Pozor na doplňky stravy: Brit, Dokonalá láska

Péče a zdraví

Přidal hollyb, dne 8. 01. 2020 ,  0x

Pozor na doplňky stravy: Brit, Dokonalá láska

Tento článek je upraveným emailem od jednoho z našich čtenářů, který si nepřál být jmenován. Text byl výrazně zkrácen a upraven tak, abychom se nedopouštěli pomlouvání nebo ničení dobré pověsti značky, resp. značek výrobců doplňků stravy pro psy.

Dotčené firmy jsme již kontaktovali a jejich případnou odpověď zveřejníme na konec tohoto článku.


Tohle jste nejspíš nevěděli

Asi jsem jako většina pejskařů, kteří žijí ve městě. Vím, že nejlepší krmivo neexistuje a že je dobré barfovat. Ale každý z nás snad někdy zajde do supermarketu nebo dá na reklamu, radu známého nebo se jednoduše řídí svým psem, že mu to chutné, že je to dobré...

Ale kdybych tohle věděl, tak do toho nejdu.

Po všemožných peripetiích jsem skončil na krmení vařeným masem, přílohy řeším koupenou zeleninou a ovocem v běžném supermarketu. Vše je super.

Ale co se týče pamlsků, tak na přilepšenou dávám sušené maso. Ale z většiny? Co byste řekli? Když už jsem v tom supermarketu nebo větším zverimexu, vezmu to, co je. Co se mi líbí.

Pamlsky Brit

Brit beru jako českou firmu, o které vím, že má problémy se sousedy, kteří si stěžují na zápach. Ale popravdě, jinde to nebude lepší, ne?

Kromě toho vyrábějí pamlsky, které jsem donedávna ve velkém kupoval. Mají celkem více jak 20 druhů. A všechny přece vyrábí u Prahy, ne? Ne. Vyrábějí je v Číně, ale kdo by četl zadní stranu obalu? Za prémiovou cenu bych čekal, že česká firma vyrobí své zboží v Česku. 92 % masa je dost, ale země původu Čína? Obrázek si udělejte sami.


Dokonalá láska

Když začal mít náš Rox problémy se zubním plakem, hledali jsme, co by pomohlo. Kartáček nechtěl ani vidět a dentální pamlsky moc nepomůžou, a tak jsme na doporučení koupili Dokonalou lásku (olejíčky s bylinkami, které by měly pomoc). Znovu, za prémiovou kvalitu jsem čekal prémiový produkt.

S kynoložkou na cvičáku jsme přišli na to, že nehrají dvě věci. Ve složení byl uveden mj. chlornan sodný (SAVO) a věta: Pouze pro vnější použití. Musím říct, že ve složení na jiném obalu a na internetu jsme o Savu nic nenašli... Ale věta Pouze pro vnější použití je všude. Jak mám přípravek na dásně aplikovat pouze vně? Mám to psovi natřít na hlavu? Nebo na zadek? Nezbývá mi než si myslet, že se tím jen výrobce kryje. Vždy může říct, že jeho přípravek nebyl použitý podle návodu.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!