Výcvik a výchova německého ovčáka

Výcvik a výchova

Přidal dominik, dne 4. 07. 2016 ,  0x


I ten největší ignorant psů moc dobře zná plemeno německého ovčáka, ať už za pojmenováním „vlčák”. Toto plemeno má pověst inteligentního pracovního psa. I v dnešních dnech ho s oblibou používá Policie ČR či jiné organizace. Takže já si pořídím chytrého psa, který je hojně používán mezi odborníky nejen k výcviku obran - výcvik bude logicky snazší než s jinými psy. Ano, může to tak být, ale rozhodně nemusí. Německý ovčák není úplně vhodný do rukou nezkušeného psovoda. Pokud máte dostatek času a především motivace, nic není ztraceno.

 

Kdy začít s výchovou německého ovčáka?

Jak správně vybrat štěně vlčáka?

Každý pes je naprosto individuální jedinec, přičemž jeho fenotyp (rozuměj projev genetického materiálu) neurčují pouze předci, ale také vliv vnějšího prostředí (rozuměj výchova psa). Můžeme si vybrat „nejlepší štěně” z vrhu, které bude mít velmi úspěšné rodiče, ale ani to není zárukou vhodné genetické predispozice. Jediné co může psovod ovlivnit je výchova a výcvik. Výchova začíná ihned po převzetí štěněte. Důležité je nezapomenout, že štěně německého ovčáka vychováváte de facto nonstop, stejně jako dítě. Dobrým výcvikem špatnou výchovu psa nezachráníte.

Koupit fenu nebo psa německého ovčáka?

Feny bývají podřízenější, snadněji cvičitelné, jsou menší svoji výškou i mohutností. Psi německého ovčáka bývají dominatnější, cílevědomější a paličatější. Pes v praxi lépe jedná na vlastní pěst, resp. je více samostatný. Na druhou stranu jsou všechny výše zmíněné předpoklady jen teoretické a vždy neplatí. Vše lze usměrnit správnou výchovou a výcvikem.

 

Co dělat, když je štěně neposlušné?

Co nejvíce ovlivní výcvik a výchovu německého ovčáka

Stabilita temperamentu je nejdůležitějším aspektem nejen úspěšného pracovního psa, ale také spolehlivého člena rodiny. Stabilní temperament německého ovčáka vypovídá o jeho předvídatelnosti a psychické stabilitě. Negativně ji ovlivňuje např. časté střídání majitele, fyzické či psychické týrání, v neposlední řadě i správná základní přístup ke psovi (páníček nemění vytyčené hranice atp.).

 

Přečtěte si: Co dělat, když pes utíká?

                    Stopování se psem


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky moc



Chci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!